MP: Superanglický týden

Mladší přípravka během šesti dní odehrála postupně zápasy proti Kostelci, Libiši, v Neratovicích a doma přivítala Pšovku Mělník.

Tišice - Labský Kostelec

větší hřiště: doplnit
branky: doplnit

menší hřiště: 17:5(4:1, 3:3, 6:0, 4:1)
branky: 9x Jukl, 5x Pipošiar, 2x Kavín, 1x Březovská
Na obou hřištích jsme hráli velmi pěkně. V první polovině na menším hřišti všichni hráči předvedli velký posun oproti zápasům v září především v zaujetí pro hru, snaze soupeři vzít míč a dále s ním hrát. Ubylo odkopů a přihrávek beze smyslu. Naopak Róza zaznamenala krásnou přihrávku před prázdnou bránu kam naběhl Vojta Kavín. I těch náběhů do volných prostorů nám začíná přibývat.
Na druhém hřišti po první vyrovnané polovině hráli naši hráči velmi dominantně a pěkných branek padalo hodně. Kostelecké jsme výrazně přehrávali ve hře 1 proti jednomu i bez potřeb nějakých složitých kliček.

sestava: Haidinger, Chobotský, Kedroň, Litomyský, Pipošiar, Doležal, Prejzková

Obávaný soupeř, který nám před měsícem uštědřil debakl v poměru 3:30 a v den zápasu ráno dvě omluvenky od nemocných nezvěstovali nic pěkného. Naštěstí jsem přesvědčil Aničku, že po ranním zápase holek pomůže ještě i klukům a Martin se přihlásil k hodně ostré premiéře. PO zahlédnutí soupeřova báčka při rozcvičce se žádná z obav nerozptýlila. První čtvrtina herně vypadala  docela dobře, a jen naším pomalým obsazováním nám soupeř odskočil na rozdíl 6:1. Dali jsme si úkol v podobě dát v každé čtvrtině gól, zrychlit přípravu na hru a pokusit se jednu čtvrtku vyhrát. No a příchod na pauzu po druhé čtvrtině radost a hláška trenére my jsme 4:3 vyhráli. Což se opakovalo i ve třetí. Nakonec se hrálo o vítězství v zápase a po závěrečném hvizdu a brankách po naší špatné rozehře od brankáře byly hlavy dolů. Ale jedna branka nebyla domácími trenéry uznána pro malý počet doteků po vyjetí z autu a klukům to udělalo velkou radost. Herně mě obrovsky překvapil ve své premiéře Adam. Potěšil mě Martin, který hlavně ve druhé čtvrtině držel pozornost a snažil se soupeře zastavit, i se nebál hrát s míčem. Dan, Kryštof a Anička se nebáli s velkou spěšností jak osobních soubojů, rychlých návratů a hlavně s míčem udělat kličku přes hráče a pokračovat dál směrem k bráně. Skvělé výkony podali oba brankáři Maty s Kubou. Doufám, že se nám dnešní chování zaryje do paměti a budeme takto hrát již v každém zápase.

Tišice - Pšovka Mělník

větší hřiště: 14:12(1:3, 5:3, 5:4, 3:2)
branky:  4x Haidinger, 4x Holý, 4x Kedroň, 1x Pipošiar a Litomyský
sestava: Haidiner, Holý, Kedroň, Chobotský, LItomyský, Pipošiar
Pro mě i menší kluky byl zápas poznamenán příjezdem soupeře v malém počtu hráčů. Tedy plánovaný zápas začínajících hráčů na menším hřišti vlastně úplně neproběhl. Tedy 4 a později 3 Pšovecké kluky doplňoval vždy nějaký náš odvážlivec a ještě kluci byli velmi pokročilý a muselo se s nimi trochu míchat...
Ale na větším hřišti to byla velká radost. S velmi kvalitním soupeřem jsme prohráli pouze první čtvrtinu, ale neřekl bych, že jsme na něj nestačili. Kluci navázali na perfektní výkon z Neratovic a velmi dobře a rychle bránili. Nedostávali jsme tedy zbytečné branky, snad jen párkrát nás tlačila bota v rozehrávce, ale věřím že se všichni naučíme rozehrávat tak, aby to byla naše výhoda, aniž bychom míč vyhazovali co nejdále směrem k půlce a tam o něj sváděli lítý boj.
Akcí večera bych jednoznačně označil branku do prázdné branky po rychlé kombinaci po ose Dan, Kryštof a Viky, která vypadala naprosto chtěně a krásně. Úžasný je Adamův pokrok za dva měsíce co začal hrát fotbal. Velmi dobří jsme byli v návratu před vlastní bránu v okamžiku ztráty balonu a poté silní v osobních soubojích. V posledních zápasech hraje fantasticky Kryštof, který velmi snadno prochází mezi 3 obránci. Proti Pšovce předvedl i výrazně větší klid při zakončení.